Chrám Uluwatu (opičí chrám)
Tato mořská svatyně stojí na vysokém, strmém skalisku na nejižnějším výběžku Bali. Královský chrám byl vystaven v roce 976 a ve všech hinduistických spisech je uváděn jako jeden ze šesti nejposvátnějších chrámů. Podle pověsti je skála, na které se Pura Uluwatu tyčí, zkamenělá loď bohyně moří a jezer Dewi Danu, která prý na Bali připlula, aby se na ostrově usídlila a vládla nad ním. Chrám obývá tlupa nezbedných opic, která je stále připravena nechat se Vámi krmit. Vychutnáte si siluetu chrámu v barevném západu slunce. Je to mimořádná a jedinečná podívaná.
Tanec Kečak
Večerní představení tradičního tance Kečak, v němž vystupuje stovka mužů a nepoužívá se žádný hudební nástroj. Motivem tance je únos princezny Síty zlým Rávanou, králem z Lanky, kdy je nakonec Síta osvobozena svým manželem princem Rámou, za přispění opičího vojevůdce Hanumana. V pozadí šplouchá Indický oceán a vy se necháváte pohlcovat dávným příběhem lásky Rámy a Síty. Následuje představení známého ohňového tance, při kterém muž uvedený do transu tančí na rozžhavených resp. hořících slupkách z kokosových ořechů. Pro Evropana jde o jedinečný zážitek. Cesta k chrámu trvá z Kubu cca 3 h, proto ji doporučujeme spojit s cestou na letiště nejlépe v den odjezdu.
Poté můžete objevit krásy nočního Denpasaru.
Mořský chrám Pura Tanah Lot
30 km od Denpasaru leží nejznámější ze sedmi mořských chrámů Bali - Tanah Lot. Hlavní chrám leží na nepřístupném ostrůvku u pobřeží, menší je pak s pevninou spojen skalním mostem. Doporučujeme, vydat se k nim buď brzy ráno nebo naopak při západu slunce, kdy je výhled opravdu úchvatný.